Księgowy Warszawa

Księgowy Warszawa

Jestem kosmetyczką i podobno mają wprowadzić małą działalność gospodarczą, że niby uzależnienie ZUS od przychodu. Może to wejdzie. Jeżeli tak to chciałabym mieć już gotowe biuro rachunkowe do współpracy i od razu wejść do biznesu. W Warszawie możecie mi kogoś dobrego wskazać?

Black_Riot

Posty: 5

 
Weź pod uwagę księgowość internetową. Jak masz mało faktur kosztowych to nie zapłacisz za dużo. No i negocjuj cennik przy długoterminowej współpracy.

Marioleczka

Posty: 13

 
Sprawdź, na jakim oprogramowaniu pracuje księgowość i czy jest aktualizowane pod względem nowych przepisów. Teraz, np. JPK. Nie wszystkie biura rachunkowe podobno dają radę.

Marioleczka

Posty: 9

 
Miałem w tamtym roku syf z rozwiązywaniem umów o dzieło z niektórymi podwykonawcami. ZUS się czepiał naprawdę ostro i musiałem zmienić księgowego, bo miałem gościa powiedzmy ze starej szkoły, zero oprogramowania po znajomości. Zgłosiłem się do biura Atroks przy Radzymińskiej w Warszawie. Opisałem dość szczegółowo problem i powiedzieli, że pomogą. Wypróbowałem i faktycznie. Udało się zminimalizować straty. Tylko dwie umowy o dzieło mi ostatecznie zakwestionowano, ale w sumie byłem na to przygotowany. Reszta na spokojnie. Teraz jestem zoptymalizowany maksymalnie, a z księgowością stały kontakt. Naprawdę mnie przekonali, dlatego zostawiam namiar.

TomekK

Posty: 14

 
No różnie bywa. Najlepiej od razu nie podpisywać długoterminowej umowy, ale przetestować biuro rachunkowe, jak sobie radzi z odpowiedziami na pytania i z zachowaniem terminów. Przedsiębiorca w polskim prawie i tak za wszystko odpowiada, więc im lepszy księgowy, tym mniej zmartwień w przyszłości.

arko1916

Posty: 5

 
Dobra księgowość obsługuje samozatrudnionych i spółki. To już znacznie większa wiedza i doświadczenie. Jeżeli możesz jeszcze uzyskać doradztwo prawne, czy finansowe na miejscu to bym brał w ciemno.

Iunae_Milt

Posty: 23

 
Liczę osobiście, że Konstytucja Biznesu wejdzie w prawdziwej formie do gospodarki, bo przedsiębiorcy, szczególnie samozatrudnieni powinni mieć po prostu łatwiej.

apepsi1983

Posty: 5

 
Jeszcze możesz przetestować biznes w akademickich inkubatorach przedsiębiorczości. Kilku moich znajomych działało kilka lat, a teraz mają już własne sklepy z dużą bazą klientów.

lamusek

Posty: 5

 
Najlepiej to już przed założeniem firmy się z biurem rachunkowym skontaktować. Niech ci wszystko pozakładają, bo zrobisz jeden błąd formalny i jest słabo.

Spirek

Posty: 5

 
A słyszeliście o działalności nierejestrowej z Konstytucji Biznesu, że przychód do połowy minimalnego wynagrodzenia nie wymaga rejestrowania przedsiębiorstwa? Może w końcu odczepią się od drobnych korepetytorów, czy okolicznościowych sprzedawców na Allegro.

tigra32

Posty: 9